טיול באיטליה - איטליה המקודשת

צ'יריאקו מאנקונה

בעקבות צ'יריאקו מאנקונה – עם ד"ר אדר ירום (שכתב דוקטורט על הנושא)
הטיול לפי הזמנה - אפשרי גם בקבוצות קטנות.

הוא היה התייר הראשון של הרנסנס, מטרתו הייתה להעלות ברישום ובכתב את שרידי העולם העתיק בכדי לתת לבני דורו השראה ומקור ללימוד תרבויות העבר המתקדמות. הוא נסע בכל רחבי הים התיכון, ליוון, מצרים, סוריה, הבלקן, בחיפוש אחרי שרידי העבר, אך המסע החשוב ביותר היה גילוי ארץ הולדתו – איטליה. ארץ בעלת מורשת מפוארת שירדה מגדולתה, ציריאקו, שחי בחצי הראשון של המאה ה-15 הספיק לראות אותה חוזרת לגדולתה, דרך התפתחות הרנסנס והיצירה הכבירה שהופיעה בפירנצה ובכל רחבי הארץ.

נצא לגילוי מחודש של איטליה, מסורות הרנסנס, העולם הקלאסי, פירנצה, וונציה,רומא, טוסקנה, ומקומות לא מתויירים כגון אנקונה, ארצו, פינו, רימיני ועוד. את הטיול ידריך וינחה דוקטור אדר ירום שכתב את עבודת הדוקטורט שלו על מסעות צ'יריאקו מאנקונה. דוקטור ירום מרצה לתולדות האמנות באוניברסיטת בן גוריון ומתמחה בתרבות הקלאסית והרנסנס.

 

תוכנית הטיול:

יום 1:
טיסת אחר צהריים לרומא, נחיתה בערב וסיור לילי קצר בעיר. לינה ברומא

יום 2: רומא. "תרבות של הריסות"
עם בוקר נתחיל במסע הגילוי שלנו. צ'יריאקו מאנקונה במרחבים הפתוחים: מתחמי הפורום, העיר האפיפיורית, אדריכלות של מקדשים ושל קשתות נצחון. לינה ברומא

יום 3: רומא. "תרבות של זיכרון"
נמשיך את הטיול ברומא ונבקר במוזיאונים: בעיקר המוזיאונים של הקמפידוליו; אוספיים פרטיים של אמנות עתיקה; המיתולוגיה והפולחנים המיסטריים. צ'יריאקו מאנקונה וראשית הארכיאולוגיה המודרנית. לעת ערב נצא לכיוון הרי האפינינים, לינה בשמורת טבע בהרים.

יום 4: אנקונה. "הביוגרפיה של צ'יריאקו מאנקונה"
נצא עם בוקר לנסיעה דרך הנופים היפים של הרי האפנינים, אל אנקונה שלחופי הים האדריאטי. נטייל בסמטאות העיר אל הנמל; מהמוזיאון הארכיאולוגי אל הספריות; לינה באזור אנקונה.

יום 5: "תרבות של מאבק"
נצא עם בוקר לנסיעה צפונה לאורך חופי הים האדריאטי, נבקר בעקבות צ'יריאקו בערים פאנו ורימיני (Fano and Rimini) ולחופי הים, ונמשיך צפונה לכיוון וונציה. לינה באזור פדובה

יום 6: "תרבויות המזרח"
נשכים עם בוקר ונצא בעקבות צ'יריאקו ליום ונציה, נבקר בכנסיית סן מרקו ואתרים נוספים; אמנות הקרטוגרפיה וגילוי העולם החדש. איטליה וביזנטיום - או: האם צ'יריאקו מאנקונה היה סוכן כפול. לינה באותו מלון באזור פדובה

יום 7: "תרבויות הצפון"
עם בוקר נצא לנסיעה מזרחה ונבקר בורונה (Verona): נראה שרידים מימי האטרוסקים,  וארכיאולוגיה רומית בצפון איטליה. נמשיך לפירנצה, בירת טוסקנה והרנסנס, העיר המובילה בתקופתו של ציריאקו, שהיה חבר לדונטלו וברונלסקי. לינה באזור פירנצה.

יום 8: פירנצה. "תרבות של מסעות"
ניסע עם בוקר לפירנצה ונתחיל בסיור בעיר, נבקר בדואמו ובאתרים נוספים, נדבר על האדריכלות של ברונסלקי ושל אלברטי; אמנות התבליט של לורנצו גיברטי; מוזיאון האופיצי; צ'יריאקו מאנקונה כמקור השראה: מסעות לרומא, גילוי מצרים, אפיגרפיה עתיקה, ועוד... לינה באזור פירנצה.

יום 9: פירנצה. סאן דמיאנו. גבעות טוסקנה
ביום זה נשלים את הביקור בפירנצה, ונצא להנות מגבעות טוסקנה, מהשקט, היין, וגם מעיר המגדלים סאן דמיאנו. לינה באזור פירנצה.

יום 10: אורבייטו, רומא, ארץ.


מחיר הטיול:

המחיר כולל:
טיסות סדירות תל אביב מילאנו – רומא תל אביב
9 לילות במלונות
ארוחות בוקר
רכב צמוד - אנחנו נוסעים בפיאט דוקאט – 9 אנשים.
מדריך ישראלי מומחה
כניסות לאתרים
מפגש הכנה

המחיר לא כולל
ארוחות צהריים וערב 
ביטוח בריאות - חובה
טיפים
כל מה שלא כלול

 


טלפון לבירורים: 1-700-50-992 מייל zeevb@d-u.co.il
המשרדים שלנו יושבים בסניף דיזנהאוז נהריה. רחוב הרצל 62
פקידה אחראית – מירב 04-9923186


נחזור לכיוונה של רומא, נבקר בדרך בעיירה אורבייטו, וייתכן שבאתרים נוספים. טיסת ערב לארץ.