קודש הקודשים - איטליה המקודשת

קודש הקודשים

קודש הקודשים במקדש בדמנהור הוא ללא ספק חדר הספרואידים. כשנכנסים אליו מרגישים מייד אנרגיה אדירה. זהו חדר מלבני, קטן יחסית (ולכן נקרא לו חדר ולא אולם), המצופה בחלקו הגדול זהב, כפי שהיה קודש הקודשים בירושלים ובמקדשים במצרים. מסביב לחדר תשע ספרואידים עגולים המכילים נוזל אלכימי, עומדים על מעמד בתוך נישות עם קשתות גותיות. ארבע נישות בכל צד מאורך של האולם, ומעמד מסוג אחר אל מול הכניסה, באמצע הצד הרחב.

בין הקשתות הגותיות הסוגרות על הנישות ומצידיהן ישנם עשרה עמודים מפוסלים שעליהם גביעים ממתכות שונות, גם הם אלכימיים. בתחתית העמודים ישנם פסלים של גבר ואישה בתנוחות אהבה, ואילו בכותרות העמודים מצויים פסלים של שני גריפונים המשולבים עם דרקון ועם עז מעופפת.
ברקע עשרת הגביעים העומדים על העמודים נראים עיגולים משיש על הקירות.

לפי אנשי דמנהור חדר הספרואידים הוא חדר התקשרות לאנרגיות קוסמיות המופיעות על פני האדמה, הזהב שעל התקרה משתקף ברצפת השיש האדומה כהה. אדום כהה הוא צבע הקשור לזהב מכיוון שהוא תדר הגל הארוך ביותר, הראשון שמופיע עם הזריחה, וזה שרואים אותו למרחק הגדול ביותר. השמש הזהובה מופיעה תחילה כאדומה בזריחה, האור הזהוב מגיע דרך האור האדום של הזריחה.

במרכז הרצפה יש מוזאיקה המתארת את האדם בצורה גראפית לפי תפישת דמנהור, צורה זו היא מעוין, מעין יהלום. האדם הגרפי שעל הרצפה מקבל את הזהב שמגיע מחוץ לכדור הארץ ומכיל אותו בתוכו.