מקדש

אולם המתכות

אולם המתכות קשור לשלבים השונים בחיי אדם. הוא מסמל תהליך שאדם עובר בהתפתחותו הרוחנית ממצב של מתכת פשוטה אל זהב. זהו התהליך האלכימי. שבע המתכות שהיו ידועות בימי קדם סימלו שבעה גילאים בחיי אדם וגם שבעה שלבים בדרך הרוחנית. בדמנהור מתייחסים לשמונה מתכות ולשמונה שלבים בחיים, אך העיקרון דומה.

אולם המתכות עגול ובנוי סביב עמוד מרכזי באמצעו. על העמוד עיטורי צמחים וכן שתי דמויות זכריות ושתיים נקביות בתבליטי נחושת.

בנוסף לעמוד המרכזי ישנם באולם המתכות ארבעה עמודים נוספים הניצבים לפני ארבע דלתות עם זכוכית טיפני צבעונית, והם מסמלים את ארבעת היסודות. לעמודים מוטיבים צמחיים כמו במקדשים העתיקים ביוון ומצרים. אולם נוסף שבו יש עמודים במקדש הוא אולם האדמה העליון, שבו ישנם שמונה עמודים ועליהם כתב מקודש.

על רצפת אולם המתכות רואים שש דמויות המייצגות תכונות אנושיות שליליות, ואלו הן: חוסר מודעות, רמאות, גאוותנות, פסימיות, אנוכיות, ביטול העצמי. הדמויות נעות במעגל כנגד כיוון השעון והן כל אחת לעצמה. מילת המפתח בהתגברות עליהן היא שליטה עצמית.

על התקרה, מסביב לאור הרוחני, רצועות מתחלפות של דמויות אבירים השומרים על האור הרוחני ורקדניות המייצגות אמנות ויופי המבטא את האור הרוחני. אלו הם הצדדים היפים, הרוחניים של האדם. מסביב לדמויות אלו וביניהן מצויות דמויותיהם של הורוס, אריות אש ודרקוני נחש מוזהבים.