דמנהור

דמנהור

הקהילה הרוחנית הגדולה באירופה שבחרה להקים את ביתה בעמק לרגלי האלפים. הדרך הרוחנית שלהם מדגישה את האמנות כדרך חיים. הם הקימו מתחת לאדמה מקדש תת קרקעי מופלא שמופיע בספר השיאים של גינס במקדש התת קרקעי הגדול בעולם.
השם דמנהור מקורו במצרים. זה היה מקום הולדתו של הורוס בדלתא, ומכאן השם דמן – הולדת הור – הורוס. לפי אמונת אנשי דמנהור הדרך הרוחנית המצרית מקורה בתרבות מפותחת יותר שהתקיימה באטלנטיס, הדמנהורים מאמינים שהם ממשיכי תרבויות מפותחות אלו ויחד עם זאת מביאים לעולם דרך רוחנית חדשה.

הביקור בדמנהור הוא כמו כניסה לעולם אחר ומופלא. הקהילה מונה כאלף בוגרים ומפוזרת על פני שטח גדול. ישנם כמה אתרים מרכזיים שאותם חושפים למבקרים (יש כאלו שאינם פתוחים לקהל הרחב):
ראש וראשונה הוא "מקדש האדם", על הביקור בו ניתן לקרוא בחלק על המקדש.
המרכז המנהלי נקרא דמג'יל - damjil, בו נמצא המקדש הפתוח וכן מעגל האבנים הגדול שבו נערכים הטקסים בימי החג. הכניסה לאזור דמג'יל והמקדש הפתוח לא עולה כסף , אך אסור להסתובב בשטח בלי תיאום מראש והסבר מקדים.
מרכז האומנויות נקרא crea בו יש מספר חנויות אמנות ,גלריה של ציורים מקודשים, חנות אוכל אורגני מתוצרת דמנהור, מרכז בריאות, אולם הרצאות, וסדנאות של האומנים, ניתן לבקר במרכז האומנויות ללא תיאום מראש.
היער המקודש נמצא מעל מקדש האדם, מדובר על אזור גדול ובו קילומטרים רבים של מבוכי אבנים, מנהירים, פינות חמד ואטרקציה מרכזית והיא כפר של אנשים הבנוי על עצים.

טיולים כל חודש לדמנהור באתר תרבויות עולמי - לחצו לקישור

 

הקהילה

קווים סינכרוניים

הדרך הרוחנית

המקדש הפתוח

מעגל האבנים

היער המקודש

אלכימיה